Egyéb füzetek
Milyen füzetek kellenek az iskolába?
A füzetek a legalapvetőbb eszközök közé tartoznak, ha a gyerek iskolás lesz. A leggyakrabban használt vonalas és négyzetrácsos típus mellett egészen biztosan szükség lesz üzenőfüzetre, leckefüzetre, ha a gyerek alsó tagozatba jár, illetve alsó és felső tagozaton is szükség van még néhány speciális füzetre, mint például a kottafüzet (más néven hangjegyfüzet), a szótárfüzet és az olvasónapló. Az iskola általában a szülők kezébe ad egy tanév eleji bevásárlólistát, amelyen szerepelnek mindazok a taneszközök: könyvek, füzetek, tanszerek, iskolai segédanyagok, amelyekre az adott iskolai tanév során a diáknak szükségük lesz. Ennek ellenére nem árt ismerni a különféle típusokat, s tisztában lenni vele, hogy melyik milyen célt fog szolgálni.
Üzenőfüzet
Bár egyre elterjedtebb az online kommunikáció, sok iskola még a hagyományos módon, az úgynevezett üzenőfüzet segítségével oldja meg a szülő és a pedagógusok közötti kommunikációt. Ez általában egy A5 méretű, hófehér belívvel rendelkező füzet, amelybe rendszerint a pedagógusok írnak bele üzeneteket a szülők számára – például így értesítik őket a következő szülői értekezletről vagy fogadóóráról, emlékeztetőt küldenek az osztálypénz befizetésének határidejéről, vagy megírják a tudnivalókat az osztálykirándulásról vagy az iskolai farsangról. A szülő otthon elolvassa az üzenetet, aláírásával jelzi az iskola felé, hogy megkapta, tudomásul vette az üzenetet, esetleg maga is megjegyzést fűz a leírtakhoz. Kétségtelen, hogy ez a kommunikáció online formában könnyebben, egyszerűbben megvalósul, azonban még ma, a 21. század első felében sem mondhatjuk azt, hogy az internetelérés minden háztartásban megoldott, és a megfelelő digitális kompetenciákkal sem rendelkezik mindenki. Ezért a legtöbb iskola az online kapcsolattartás mellett használja az üzenőfüzetet is.
Leckefüzet
A leckefüzet abban segít, hogy a tanulók egyszerű, követhető és később is átlátható formában tudják rögzíteni a házi feladataikat egy külön füzetbe. Többféle leckefüzet létezik – van, amelyik naptárszerű, s a hét minden napjához hozzárendel egy táblázatot, amelybe fel lehet vezetni a tantárgy nevét és magát a leckét. Olyan is létezik, amelybe a dátumot, a tantárgyat és a házi feladatot lehet feljegyezni. Segítségével a nap végén nem kell minden egyes tantárgy felszerelését átnézni, amelyet aznap használtak az órákon, hanem elég a leckefüzetet fellapozni, s ott egy helyen, átlátható formában megtalálható az összes lecke, amelyet az adott napon kaptak a gyerekek.
Kottafüzet
A kottafüzetet az ének-zene, illetve szolfézs órákon használják a diákok. Hangjegyfüzetnek is nevezik, s a tanulók ennek segítségével sajátítják el a kottaírás és -olvasás tudományát. E célra a hagyományos, vonalas, sima vagy négyzetrácsos típusok nem használhatók, mindenképpen erre a speciális fajtára van szükség. Létezik ugyanez A5 formátumban, általában ezt használják a hagyományos, iskolai ének-zene órákon. A hangjegyfüzet A4 méretű változata pedig főként a zeneiskolákban lehet hasznos, illetve zenetagozatos intézményekben, ahol már nemcsak szolfézst tanítanak, hanem az egyes hangszerek használatát is elsajátítják a tanulók. Az A4 formátumú kottafüzet többek között azért jó, mert ritkábban kell lapozni, ha például ebből olvassa a kottát a diák fuvolázás vagy zongorázás közben, s egy hosszabb kotta is jobban átlátható, illetve azért is, mert egy nagyobb méretűben értelemszerűen több dallam rögzíthető.
Szótárfüzet
Az idegennyelv-oktatást általában már az alsó tagozaton elkezdik, hiszen minél fiatalabb korban kezd el a gyerek nyelvet tanulni, annál nagyobb az esélye, hogy azt magas szinten, megfelelő kiejtéssel fogja elsajátítani. Éppen ezért már alsóban szükség van szótárfüzetre. Ez egy vonalas, két részre osztott füzet – az egyik oszlopban az idegennyelvű szavak szerepelnek, a másikban pedig a magyar megfelelőjük. A szótárfüzet használata igen hasznos, hiszen egy helyen gyűjthetjük össze benne valamennyi szót, amelyet tudnunk kell.
Olvasónapló
Az olvasónapló általában sima és vonalas füzetek váltakozásából épül fel, amely lehetőséget ad a szöveges összefoglalás és akár az illusztráció elkészítésére is. Létezik olyan olvasónapló is, melynek minden oldalán a „cselekmény”, „szereplők”, „bonyodalom”, „megoldás” stb. címsavak találhatók, amelyek segítenek a tanulónak a leglényegesebb információk kiszűrésében. Vásárolhatunk olyan olvasónaplót is, amelyet kifejezetten egy bizonyos kötelező olvasmányhoz állítottak össze, s játékos feladatokat tartalmaz az adott könyvhöz kapcsolódóan. Ha olvasónaplót vásárlunk, érdemes előzőleg megkérdezni a pedagógust, hogy van-e az iskolának valamilyen elvárása a napló típusát illetően.
Top szűrések
{{SzuroPanelSzakasz.Megnevezes}}
{{SzuroPanelSzakasz.Megnevezes}}
Top szűrések
{{SzuroPanelSzakasz.Megnevezes}}
{{SzuroPanelSzakasz.Megnevezes}}
Amennyiben beérkezik a termék a raktárunkba, akkor erről e-mailben értesítést küldünk Önnek.
Több e-mail címet is lehetősége van megadni. Ehhez az e-mail címeket pontosvesszővel elválasztva kell begépelnie. (Pl.: vasarlo@vasarloemail.hu; felhasznalo@felhasznaloemail.hu;)